Kategorie: Wszystkie | Bajki | Ciekawe | Gry | Myśli | Obrazy | Pamiętnik | Poezje | Porady
RSS

Ciekawe

wtorek, 05 maja 2015

Wstężnica - kadr z filmuPoniższy film przedstawia stworzenie podobne do dżdżownicy, ale będąc dokładniejszym zwierz ów należy do gromady wstężnic. Prymitywnych bezkręgowców, które to są jednymi z najdłużej znanych zwierząt na Ziemi. Chociaż "robale" z gatunku Lineus rosną zwykle tylko do 5 - 10 mm, to w 1864 roku, po ciężkiej burzy na plaży w Szkocji został wyrzucony przez morze jeden z najdłuższych okazów i po zmierzeniu wszystkich zaskoczyło,  że ma ponad 55 metrów (180 stóp).
Ta skromna i mała wstężnica w przedstawionym filmie, gdyby dorosła do rozmiarów tej znalezionej na plaży miałaby potężne umiejętności zatrucia. Wszystkie robaki wstężnice są wyposażone w wydłużony, cylindryczny otwór gębowy nazwany trąbą, który wewnątrz posiada wyspecjalizowany organ nazywany rhynchocoel. Mieści się on tuż nad jej brzuchem, gdy robak jest w stanie spoczynku. Jednak kiedy robak poluje, otwiera swój elastyczny otwór gębowy i tuż nad jego ustami, pojawia się ów organ, który ma za zadanie na pokrycie jego zdobyczy gęstym, lepkim i lekko ostrym śluzu. Wszystko to brzmi wystarczająco nieprzyjemnie, ale najgorsze jest to, że zawiera stosunkowo silne neurotoksyny, które mogą sparaliżować małą zdobycz. Dokładnie to, robi robak się na poniższym filmie. Próbuje zaatakować rękę tego człowieka. Oczywiście jest zbyt mały, aby zagrozić, choć wrażenia z pewnością nie należały do najprzyjemniejszych.

 


wtorek, 17 marca 2015

Od zeszłego tygodnia (12 marca 2015 r.) popularny serwis YouTube rozpoczął wspieranie nagrań wideo 360 stopni, czyli z możliwością oglądania wszystkiego dookoła kamery w czasie rzeczywistym. Jak na razie niewiele przeglądarek obsługuje ten format i dlatego nagrania można oglądać w Google Chrome albo w aplikacji Youtube na smartfonach (android).

Różnica jest znaczna, bo nagranie które powinno wyglądać następująco (na Chrome):

Prawidłowy obraz nagrania 360 stopni na Youtube (chrome)

...będzie się prezentować dość śmiesznie, trochę jakby zbyt szerokie zdjęcie panoramiczne (Firefox):

Błędny obraz nagrania 360 stopni na Youtube (Firefox)

Serwis zapewnia, że wkrótce będzie można oglądać takie nagrania również w innych przeglądarkach.

Poniżej przykładowe nagrania wideo w technologii 360 stopni z serwisu Youtube
(należy oglądać w przeglądarce Google Chrome).

Hamar Pier 360 - Port widok 360 stopni

 

 Wingsuit 360 - Skok spadochronowy z widokiem 360 stopni

 

 

 RedBull F1 360 - przejażdżka Formułą 1 z widokiem 360 stopni

 

Vikersund Ski-Flying 360° - skoki narciarskie z widokiem 360 stopni 

Przyznać trzeba, że jest to całkiem interesujące rozwiązanie i tylko czekać, aż zaczną pojawiać się filmy nagrywane tą metodą. Mam tu oczywiście na myśli filmy pełnometrażowe, takie z aktorami, fabułą, efektami specjalnymi itd. Oczywiście pierwsi youtuberzy nagrywający w tej technologii już się pojawili i jak można się było spodziewać, jak na razie nie każde z urządzeń jest w pełni obsługiwane. Cóż pierwsze koty za płoty, bo i jeszcze jakość podczas oglądania takich nagrań spada, i niewiele jest kamer umożliwiających taki zapis, ...no i oczywiście do tanich nie należą, ale jakby na to nie spojrzeć pierwsze kroki już są. Tylko czekać, aż zaczną się pojawiać nagrania coraz bardziej zbliżone do gier w swojej formie, gdzie widz będzie mógł w czasie oglądania przechadzać się po filmie.

Zastanawia mnie też jak będzie wyglądać logo dla filmów nagrywanych w tej technologii, bo jak na razie jedynie kanał promujący tę technologię na YouTube nawiązuje w swoim logo do tego, że nagrywa filmy w technologii 360 stopni.

Ja przygotowałem kilka propozycji na tego rodzaju logo. Jak sądzicie, które z nich będzie najbliższą tej, która ostatecznie się pojawi?

 

Wersja 1

Propozycja logo dla YouTube 360 stopni (wersja 1)

Wersja 2

Propozycja logo dla YouTube 360 stopni (wersja 2)

 

Wersja 3

Propozycja logo dla YouTube 360 stopni (wersja 3)

 

poniedziałek, 02 marca 2015

Samsung S6 Edge

 

Samsung S6 Edge - to telefon o którym głośno było już od dłuższego czasu. Internet pełen jest najróżniejszych domysłów jak to on będzie wyglądać. Teraz już nie trzeba się domyślać, bo wystarczy tylko zobaczyć, poniższe wideo na którym to jest zaprezentowany telefon Samsung S6 Edge. W którym możemy zobaczyć, że jednak ekran tego telefonu jest zakrzywiony. Choć z tego co można przeczytać, to nie zakrzywiony ekran w tym telefonie ma być największym przebojem, ale jego oprogramowanie. Okaże się jak pierwsi użytkownicy przetestują go w swoich rękach. ...bo przecież dla każdego telefonu największym sprawdzianem, jest użytkownik.

 

 

 

piątek, 25 kwietnia 2014

Mirosoft i Nokia od dziś stanowią jedną firmę, doszło do zakupy Nokia przez Microsoft

Dziś prezes Microsoftu Satya Nadella poinformował, że doszło do zakupu firmy Nokia przez koncern Microsoft:
"Today we welcome the Nokia Devices and Services business to our family. The mobile capabilities and assets they bring will advance our transformation"
("Dziś witamy w naszej rodzinie urządzenia i usługi biznesowe firmy Nokia. Rozwiązania mobilne i aktywa jakie ze sobą wniosą usprawnią naszą transformację." - tłumaczenie na szybko)

Podobnymi słowami w otwartym liście ogłosił tę transakcję poprzedni prezes firmy Nokia Stephen Elop (obecnie vice prezes firmy Microsoft). Cała transakcja opiewa na kwotę 7,2 tryliona dolarów. Nic zatem dziwnego, że końcowymi słowami w tym liście były:
"... From today onwards, the possibilities are endless. As now, we’re one."
("Od dzisiaj możliwości są nieograniczone. Od teraz jesteśmy jednym")

Co ciekawe, wcześniejsze spekulacje na temat tej transakcji zapowiadały zmianę nazwy telefonów Nokia na inną i po dzisiejszej już potwierdzonej transakcji takowej zmiany można się spodziewać. Najprawdopodobniej telefony Nokia teraz będą określane mianem Microsoft Mobile.

Poniżej zdjęcie prezesów z zasobów Microsoft.

Prezes Microsoftu Satya Nadella (z lewej) i viceprezes Microsoftu (były prezes Nokia) Stephen Elop (z prawej)

Ciekaw jestem jaki będzie efekt tej fuzji, czy telefony Microsoft Mobile, będą lepsze od byłej Nokia? ...czas pokaże.

piątek, 15 listopada 2013

 

W tym roku gwiazdy NBA wyprzedziły chyba wszystkich z promocją bożonarodzeniowego eventu.

Gwiazdy NBA grają Jingle Bells

Gwiazdy NBA promują świąteczne mecze za pomocą wideo w którym grają Jingle Bells. Znaną kolędę zagrali ...wrzutami do kosza. Oto jak to zrobili:

Jingle Hoops 

 

Trzeba przyznać, że zrobili to z klasą. 


poniedziałek, 28 października 2013
niedziela, 27 października 2013

 

żródło - Tumblr OverGifsfrom Tumblr - http://lindecheq.tumblr.com
źródło: OverGifs 

Pamiętajmy - to tylko zabawka, choć z drugiej strony...

...muszę tu też dodać, bo są tacy którzy tego jeszcze nie wiedzą, a tym którzy już słyszeli to tylko przypomnę. W 2009 roku jak to napisał Reuters: "Armia U.S. za pomocą gier komputerowych rekrutuje w centrum handlowym." Faktycznie w Filadelfi odbyła się taka akcja w ramach eksperymentu U.S. Army zorganizowała rekrutację w centrum handlowym Franklin Mills. Wspomniana rekrutacja odbywała się właśnie na grach komputerowych, czasem z wykorzystaniem symulatorów. (więcej szczegółów w artykule - link).


środa, 09 października 2013

Dziś na głównej stronie Google można znaleźć doodle, czyli obrazkowe logo Google z okazji 77 rocznicy urodzin Agnieszki Osieckiej. 

Google doodle z okazji 77 urodzin Agnieszki Osieckiej


piątek, 05 lipca 2013

...just Imagine Dragons - Radioactive

piątek, 07 grudnia 2012

Muzeum Banana

 

Muzeum bananów, brzmi dziwnie, ale co ciekawe istnieje takich kilka na świecie. Z pewnością dowodzi to temu, że biznes można zrobić na wszystkim. Muzea takie zbierają i prezentują eksponaty, którymi są wszelkiego rodzaju akcesoria związane z bananami, czyli takie jak: naklejki, pluszaki w kształcie bananów, książki o bananach, medale bananów... i wiele, wiele innych. Trudno wręcz wymienić wszystkie z eksponatów.


 

Zaprezentuję dwa z takich muzeów :

The Washington Banana Museum w Auburn w stanie Waszyngton ...czyli Waszyngtońskie Muzeum Banana, które funkcjonuje od ładnych kilku lat, aczkolwiek nie jest to największe z muzeów poświęconych bananom.

Największym na świecie zbiorem eksponatów związanych z bananami cieszy się muzeum w miejscowości Mecca w stanie Kalifornia - The international Banana Museum.

Właściciel na tym wideo opowiada o tym, jak to jego znajomi uważali go za wariata, kiedy postanowił takie muzeum otworzyć. Jak stukali się w głowy, kiedy on wykupywał najróżniejsze eksponaty do swoich zbiorów. Podejrzewam, że najtrudniej było mu wówczas kiedy wykupił cały zbiór od poprzedniego właściciela, który również takie muzeum prowadził. Z pewnością nie było mu łatwo ...a jednak udało mu się osiągnąć sukces. 

International Banana Museum (Międzynarodowe Muzeum Banana)

 

...zatem jeśli masz jakiś pomysł na biznes to trwaj przy swoim i prędzej czy później osiągniesz sukces. W trudnych chwilach pomyśl o takich ludziach jak ów właściciel Muzeum Bananów i ...idź dalej, bo przecież to właśnie tacy ludzie jak on, czy może właśnie ty zmieniają świat w pozytywne miejsce.

 
1 , 2
Tagi


Internetowa Telewizja

AUTOR
Mariusz ŁokietekLindeczek na Youtube
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...