Kategorie: Wszystkie | Bajki | Ciekawe | Gry | Myśli | Obrazy | Pamiętnik | Poezje | Porady
RSS
wtorek, 04 września 2012

GoAnimate

 

Ostatnio na swoim kanale Youtube LindeczekMovie skorzystałem z prostego narzędzia dla twórców jakim jest GoAnimate. Jest to wyjątkowo prosta w obsłudze aplikacja umożliwiająca stworzenie własnego filmu animowanego. Po zalogowaniu na swoje konto youtube należy wejść w Menedżer filmów, a następnie wybrać Narzędzia dla twórców. Z wyświetlonej listy wybrać GoAnimate i... praktycznie od razu startujemy z tworzeniem własnej animacji. Do wyboru jest kilka darmowych scenek i dla każdej z nich dostępnych jest do wyboru kilka darmowych postaci. Kolejno zatem wybieramy scenkę, później postacie w niej występujące i... zostaje tylko dodanie tekstu, czyli dialogu dla postaci. Dialogi można dodać na dwa sposoby, pierwszym jest wpisanie tekstu i wybór lektora dla danej postaci (pamiętając o wcześniejszym wyborze języka lektora). Drugą metodą tworzenia dialogu jest nagranie własnych dialogów w odpowiednim miejscu. Obsługa całej aplikacji jest dość prosta i choćby przez wzgląd na to polecam ją. Oczywiście sama animacja w poszczególnych scenkach często jest troszkę toporna i bardzo banalna, ale... "darowanemu koniowi w zęby się nie patrzy", można też oczywiście rozwinąć sobie wszelkie funkcje aplikacji wykupując pełen dostęp, ale moim zdaniem nawet darmowa wersja daje całkiem spore pole do popisu.

Oto przykład wykonanej przeze mnie animacji z wykorzystaniem aplikacji GoAnimate, czyli mały żarcik z okoliczności upadku AmberGold.

"Sposób na kasę, czyli kiedy Polak dobrze zarabia"

 


poniedziałek, 16 lipca 2012

Przeglądając zdjęcia na Google Maps z ulic jakie znam, znalazłem na jednym z nich samego siebie, co przyznać muszę zaskoczyło mnie co nie miara. Dlatego też domyślam się, że te zdjęcia robione były w zeszłym roku. Całym szczęściem raczej mało wyraźnie mnie na nim widać, ale mi wystarcza sam fakt, że na nim jestem, aby przypomnieć sobie o tym, jak dalece jest zaawansowana współczesna technologia inwigilacyjna. 

Poniżej zdjęcie ekranu:

Lindeczek stojąc na balkonie

 POWIĘKSZENIE (w nowej karcie)

sobota, 30 czerwca 2012

Grając na djembe (playing the djembe) Wrocław

 

Lindeczek Movie

poniedziałek, 11 czerwca 2012

Project Glass

 

 

 

 

 

Film prezentujący Project Glass, czyli nowy projekt Google, jest już dobrze znany. Pozwolę sobie jednak przypomnieć o co w tym chodzi. Wyobraźmy sobie, że zakładamy wyświetlacz, który wyglądem bardziej przypomina okulary. Okulary, które po podłączeniu do internetu stają się nagle telefonem, GPSem i komputerem. Cóż tu zresztą opowiadać, wystarczy obejrzeć poniższy film:

Project Glass: One day...

sobota, 21 kwietnia 2012

Ghost Recon Online

 

 

 

Poniżej zaprezentuję pierwszy film jaki nagrałem z rozgrywki w grze Ghost Recon Online, która to gra jest obecnie w fazie testów, czyli tzw. beta. Producentem gry Ghost Recon Online jest firma Ubisoft i z tego co wiem, jak na razie gra jest dostępna jedynie dla graczy z terenu Ameryki Północnej co najprawdopodobniej jest spowodowane tym, że to jeszcze testy i kilka miesięcy zajmie ukończenie jej i udostępnienie graczom na całym świecie. 

Strona gry Ghost Recon Online - gdzie można aplikować o klucz do wersji beta  (uprzedzam, że gracze z innych regionów niż Ameryka Północna mogą być potraktowani usunięciem z gry). Na stronie można też zobaczyć kilka ciekawych materiałów dotyczących samej gry.

Oto zwiastun gry Ghost Recon Online prezentowany przez producenta

 


Ja natomiast jak już wspomniałem zaprezentuję poniżej fragment rozgrywki jaki sam nagrałem. Bez żadnych opisów i gadania... miłego oglądania. 

 

 

wtorek, 27 marca 2012

Powrót do Polski

 

Okazało się, że jednak wracam do kraju tj. do naszej kochanej Polski. Bardzo chciałbym móc powiedzieć macierzy, ale z tego co zauważam od wielu już lat nasz kraj traktuje nas Polaków raczej po macoszemu, mówiąc delikatnie. Dlatego też wstrzymam się z tą "macierzą". 

Myśl o powrocie napawa mnie lękiem. Będę szukać pracy, a moje dotychczasowe doświadczenia z tym związane są zdecydowanie niemiłe. Raz kiedy byłem na rozmowie kwalifikacyjnej podczas sprawdzania mojej znajomości języka angielskiego usłyszałem, że "...no mógłby pan trochę pod szlifować język i akcent też..." Odruchowo zacisnąłem pięści, bo skur...czybyk który to powiedział uczył się zapewne w jakiejś szkole wieczorowej w Polsce, a mnie pouczał. Ja językiem angielskim władam biegle od nastego roku życia (już będąc w szkole średniej pracowałem jako tłumacz) i będąc w Kanadzie posługuję się tym językiem na co dzień... Oczywiście po wyjściu z tej rozmowy wiedziałem, że nie podejmę się tej pracy. To nie byłaby praca, ale katorga pod batem niedouczonego ćwierć inteligenta z wydumanym ego, a takie doświadczenia mam już za sobą i ....dziękuję bardzo. Innym razem podjąłem się pracy (to zresztą była ostatnia moja praca w Polsce) - sprzedawałem samochody. Muszę przyznać, że szło mi całkiem nieźle, bo po trzech miesiącach miałem już swoich klientów, a i zarobki nawet na poziomie "okresu próbnego" były całkiem przyzwoite. Niestety szefem był człowiek, który uwielbiał się kłócić i pouczać innych. ...i ok jako pracownik postanowiłem, że dam radę i słuchałem grzecznie jego wywodów. Wówczas bez pracy byłem już ponad pół roku, więc ...cóż pan mówi - sługa słucha. Jednak ów "pan" był w swoich zachowaniach na tyle zaawansowany, że potrafił kłócić się z kilentami (!!!). Wyobrażacie sobie, my jako pracownicy staraliśmy się o jego interes, kiedy on sam sobie go psuł.... cóż całym szczęściem okazało się, że ten człowiek regularnie zatrudniał ludzi na tzw "okres próbny" który to z założenia miał być jedynym okresem zatrudnienia w tej firmie. 

Życzcie mi szczęścia, bo będzie mi bardzo potrzebne - żeby znaleźć pracę.


piątek, 03 lutego 2012

 

Zacząłem prowadzić swój kanał na serwisie YouTube. Kanał nazywa się Lindeczek Movie i od dziś znajduje się tam pierwszy film.

Lindeczek Movie

Zapraszam do oglądania i postaram się w miarę często dodawać nowe filmy.

Polak w podróży (odc. 1)


poniedziałek, 30 stycznia 2012

 

…i gdyby tak mrówki budowały
Drogi asfaltowe i eseje pisały
O naukowych odkryciach 
I serc zdobyczach
To świat byłby 
Jak teraz zniszczony
Całe szczęście, że
Mrówki esejów nie piszą 


Tagi: wiersz
15:32, lindeczek , Poezje
Link Dodaj komentarz »
piątek, 27 stycznia 2012

Facebook

 

 

Facebook udostępnił kolejny widget, który jest dość przydatny zwłaszcza na platformę blox, choć równie dobrze można go zainstalować zgodnie z poniższą instrukcją na dowolnej stronie. 

Jak wygląda działanie widget'u Facebook - Rekomendacje? 

Na blogu KFK.blox.pl można poniżej wpisów zobaczyć jak on wygląda, ale opiszę na wszelki wypadek. 

Widget Facebook - Rekomendacje jest to blok w którym pojawiają się wpisy z naszego bloga (strony) polecane przez innych użytkowników facebooka. Jak na razie jest on w fazie Beta, czyli  testowej, aczkolwiek jak zauważyłem funkcjonuje pierwszorzędnie. 
W bloku pojawiają się zwykle ostatnie wpisy, które były polecane na facebooku. Jeśli nasz blog przegląda ktoś niezalogowany na facebooku, pojawi się na nim ikonka z możliwością zalogowania na facebooku, a wpisy polecane będą opatrzone informacją o ilości poleceń na facebooku. Jeśli natomiast nasz blog będzie przeglądać ktoś zalogowany na facebooku, wówczas nie będzie ikony logowania, wpisy za to będą opatrzone opisem kto z naszych znajomych polecał dany wpis na FB.

Widget Facebook - Rekomendacje jest o tyle przydatny ponieważ jego działanie jest jak zauważyłem stabilniejsze od działania widgetu LinkWithin (który potrafił się psuć i zamiast obrazków pojawia się czasami sama lista). Wpisy z naszego bloga na tej wtyczce pojawiają się w taki sposób w jaki umieściliśmy je na koncie naszego bloga na facebooku.

Dodatkową funkcją tego widgetu jest możliwość sprawdzenia jaka wtyczka generuje ma największy wpływ na ruch na naszej stronie, aczkolwiek tę funkcję pomijam ze względu na to, że funkcja ta nadal jest w fazie testów.

Pamiętać jednak należy, że widget będzie spełniał swoją funkcję jedynie wówczas gdy wpisy z naszego bloga są polecane na Facebook'u. To chyba jedyny warunek konieczny, aczkolwiek nawet nie używając Facebooka dla naszego bloga (strony), możemy zobaczyć czy tak właśnie jest nawet podczas generowania kodu widgetu :)

 

Instalacja widgetu Facebook - Rekomendacje

Jest dość prosta, bo wystarczy kilka kroków, aby wstawić podstawową wersję tego widgetu.

Należy wejść na stronę: 

Facebook Developers - Recommendations Box 
https://developers.facebook.com/docs/reference/plugins/recommendations/

...i ustawić konkretne dane dla widgetu jaki chcemy zainstalować na swoim blogu. Na poniższym obrazku widać przykład określania podstawowych danych widgetu dla bloga http://kfk.blox.pl i na tej podstawie opiszę jak należy postępować tworząc własny widget.

Widget Facebook - Rekomendacje  (instrukcja 1)

DOMAIN - w tym polu należy wpisać adres bloga dla którego tworzymy widget (naszego bloga)
(konieczne - trzeba wypełnić obowiązkowo)

APP ID - pole można pozostawić puste, dla zaawansowanych w tym polu należy wpisać numer ID strony na facebooku naszego bloga, numer ID to ten który jest na końcu adresu strony naszego bloga na facebooku 
(niekonieczne - można pozostawić puste)

ACTION - pole można pozostawić puste (wówczas domyślnie będą wyświetlać się wszelkie działania dotyczące naszego bloga na facebooku)
(niekonieczne - można pozostawić puste)

WIDTH - szerokość widgetu (300 to wartość minimalna, i polecam ustawić taką jak tekstu w szerokiej szpalcie własnego bloga, wówczas belka z napisem REKOMENDACJE będzie na całą szerkość z pozostawieniem odległości marginesów szerokiej szpalty... czyli Width = szeroka szpalta - marines lewy - margines prawy) Wartość ma wpływ tylko na wygląd widgetu

HEIGHT - wysokość widgetu (polecam ustawić więcej niż wyjściowe 300, ponieważ im wyższy widget tym więcej polecanych wpisów wyświetla widget)  

HEADER - nagłówek, czyli wyświetlanie paska z napisem Rekomendacje

COLOR SCHEME - schemat kolorów widgetu, i jak to zwyczajowo dla Facebooka, do wyboru są dwa: 
        LIGHT - jasny  (polecam dla blogów z jasną szeroką szpaltą)
        DARK - ciemny (polecam dla blogów z ciemną szeroką szpaltą)

LINK TARGET - forma otwierania linków z widgetu (polecam pozostawić domyślne _blank , czyli otwieranie w nowej karcie)

BORDER COLOR - kolor ranki widgetu (ostawiając taki jak kolor tła szerokiej szpalty będzie on niewidoczny) 

FONT - rodzaj czcionki używanej w tekście widgetu.

Po ustawieniu wszelkich danych widgetu, po prawej stronie powinien pojawić się podgląd naszego widgetu, wraz z listą polecanych (rekomendowanych) wpisów. Wówczas możemy nacisnąć przycisk na dole GET CODE, aby pobrać kod do wklejenia na bloga.

Wówczas wyświetli się okienko z podświetlonym HTML5, co będzie wyglądać następująco:

Widget Facebook - Rekomendacje  (instrukcja 1)

Z tego okienka kopiujemy obydwie części kodu (każdą z osobna) i obydwie wklejamy (pierwszą nad drugą częścią kodu) w okienku Edycji bloga o nazwie Dodaj pod każdym wpisem (którą znajdziecie w USTAWIENIA -> WPIS) ...zapisujemy i gotowe.

Jeśli nas interesuje wstawienie tego widgetu za pomocą kodu IFRAME, wówczas klikamy w tym okienku na napis IFRAME i wówczas powinno to wyglądać mniej więcej tak, choć ostatnio ta funkcja jest niedostępna dla platformy blox.pl, dlatego polecam powyższą z zastosowaniem HTML5:

Widget Facebook - Rekomendacje  (instrukcja 2)

...oczywiście treść wewnątrz ramki będzie odpowiednia dla tych ustawień jakie zrobiliście. Należy skopiować treść ze środka ramki. 

Wejść do Edycji bloga na blox i wkleić skopiowany kod w ramce Dodaj pod każdym wpisem (którą znajdziecie w USTAWIENIA -> WPIS) ...następnie zapisać i...GOTOWE.

Wówczas pod każdym wpisem będzie się wyświetlać lista wpisów z waszego bloga które są polecane na facebooku.

Miłego używania :)


Facebook

 

Co jakiś czas dostaję listy z zapytaniem jak zrobić taki sam Wysuwany Facebook Like Box jaki jest na KFK.blox.pl, czyli żeby się wysuwał z góry. Początkowo myślałem, że ewentualne zmiany mojego przepisu będą dość proste dla każdego, ale chyba się zagalopowałem. Dla mnie tego rodzaju zabawy są proste i przyjemne, ale za to są kwestie w których bez pomocy specjalisty też niewiele jestem w stanie zdziałać. Dlatego też poniżej podaję przepis na zainstalowanie Wysuwanego Like Boxa dla blox, który będzie się wysuwać z góry. Otóż trick jest dość prosty i wymaga zmian tylko kilku elementów kodu jaki znaleźć można we wpisie Wysuwany Facebook Like Box dla blox, lub też postępować zgodnie z tym co znaleźć można poniżej.

W przypadku KaFKowego Like Boxa wysuwającego się z góry kod jaki zamieściłem w CSS jest taki:

.facebook{
        float: top left;
        width: 310px;
        height: 575px;
        background: url("ADRES_PLIKU_Z_OBRAZEM_TŁA_DLA_LIKE_BOXA");
        background-repeat: no repeat;
        background-position: 0px 0px;
        display: block;
        padding:0;
        position:fixed;
        top: -556px;
        z-index:10000;  }

 

INSTALACJA pkt 1

Powyższy kod (ten na szarym tle) kopiujemy. W miejscu czerwonego tekstu wpisujemy adres pliku tła jakie zrobiliśmy i umieściliśmy w zasobach naszego bloga. Cały i uzupełniony tekst kopiujemy i wklejamy do polna na CSS naszego bloga (Wygląd->Edycja CSS).

..i jest to kod który określa box w którym zamieszczony jest Facebook Like Box. Mówiąc prościej ten box, czy też element będzie się wysuwał, a wraz z nim zamieszczony w nim widget facebooka jakim jest Like Box. Wymiary tego boxa (WIDTH, HEIGHT) określić możecie sami, ponieważ są to wymiary obrazka który jest tłem. Co ważne Like Box facebooka w schemacie kolorów LIGHT (białym) ma przeźroczyste tło i to dlatego trzeba dodać obrazek tła. Obrazek ten będzie też wystawać (tutaj na 20 pixeli), aby mógł się wysuwać i jeśli będziecie robić go sami to pamiętajcie, że ta część obrazka tła najlepiej jeśli będzie częściowo przeźroczysta (tak jest w przypadku mojego obrazka). Jeśli macie ochotę go pobrać ode mnie to oto link:

OBRAZEK TŁA DO WYSUWANEGO LIKE BOX FACEBOOKA (z góry) 

To była część dotycząca boxa, teraz trzeba dodać go do naszego bloga czyli do elementów bocznej szpalty i zamieścić w nim kod naszego Like Boxa. Dla tego przykładu, czyli takiego jaki jest na KFK.blox.pl wygląda to następująco:

<div class="facebook">
<div style="color:#fff; padding: 1px 0 20px 0;">
***w miejsce tego tekstu oraz "gwiazdek" wklejamy wygenerowany dla naszego bloga kod IFRAME ze strony Facebook Developers - Like Box (lub inny widget)***
<script type="text/javascript" src="http://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.3.2/jquery.min.js"></script>
<script type="text/javascript">    $(function (){        $(".facebook").hover(function(){            $(".facebook").stop(true, false).animate({top:"0"},"medium");        },function(){            $(".facebook").stop(true, false).animate({top:"-556"},"medium");        },10000);    });
</script>

</div>
</div>

       

INSTALACJA pkt 2

Powyższy kod (ten na szarym tle) kopiujemy. Usuwamy tekst na czerwono (razem z gwiazdkami), a na jego miejsce wklejamy wygenerowany kod Like Boxa dla naszego bloga (strony). Całość kopiujemy i wklejamy w Polu na dodatkowy HTML bocznej szpalty (Ustawienia->Boczna Szpalta).

Jak widać zmiany w porównaniu z przepisem jaki podałem w poprzednim przykładzie na Wysuwany Like Box dla blox wysuwanym z lewej strony na ten wysuwany z góry są niewielkie. Oprócz zmian wymiarów samego boxa doszły podstawowe dwie.

Pierwszą jest umiejscowienie samego boxa, czyli w pierwszej części (w kodzie CSS) element float:left; zmienił się na float:top left; Co prawda dodałem jeszcze opis umiejscowienia tła no repeat i padding, ale to tylko kosmetyka. 

Drugą jest w określenie animacji boxa, czyli w drugiej części (w kodzie Java) wśród funkcji animate. Zmieniłem .animate({left:"0"} na .animate({top:"0"} czyli funkcję animacji z lewej na górną i wystarczyło tylko określić "długość" na jakiej ma zachodzić animacja, czyli zmieniłem .animate({left:"-240"} na .animate({top:"-560"} dzięki której to zmiennej funckja Javy jest określona jak daleko ma schować nasz box (wartość zależna od rozmiarów boxa!!!).

Mam nadzieję, że przepis będzie pomocny i ...tym razem jednak pojawi się więcej komentarzy o zainstalowaniu wysuwanego Like Boxa Facebooka według mojego przepisu. Ucieszę się również jeśli dodacie mój blog w zakładkach na swoich blogach. 


Tagi


Internetowa Telewizja

AUTOR
Mariusz ŁokietekLindeczek na Youtube
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...