Kategorie: Wszystkie | Bajki | Ciekawe | Gry | Myśli | Obrazy | Pamiętnik | Poezje | Porady
RSS
wtorek, 17 marca 2015

Od zeszłego tygodnia (12 marca 2015 r.) popularny serwis YouTube rozpoczął wspieranie nagrań wideo 360 stopni, czyli z możliwością oglądania wszystkiego dookoła kamery w czasie rzeczywistym. Jak na razie niewiele przeglądarek obsługuje ten format i dlatego nagrania można oglądać w Google Chrome albo w aplikacji Youtube na smartfonach (android).

Różnica jest znaczna, bo nagranie które powinno wyglądać następująco (na Chrome):

Prawidłowy obraz nagrania 360 stopni na Youtube (chrome)

...będzie się prezentować dość śmiesznie, trochę jakby zbyt szerokie zdjęcie panoramiczne (Firefox):

Błędny obraz nagrania 360 stopni na Youtube (Firefox)

Serwis zapewnia, że wkrótce będzie można oglądać takie nagrania również w innych przeglądarkach.

Poniżej przykładowe nagrania wideo w technologii 360 stopni z serwisu Youtube
(należy oglądać w przeglądarce Google Chrome).

Hamar Pier 360 - Port widok 360 stopni

 

 Wingsuit 360 - Skok spadochronowy z widokiem 360 stopni

 

 

 RedBull F1 360 - przejażdżka Formułą 1 z widokiem 360 stopni

 

Vikersund Ski-Flying 360° - skoki narciarskie z widokiem 360 stopni 

Przyznać trzeba, że jest to całkiem interesujące rozwiązanie i tylko czekać, aż zaczną pojawiać się filmy nagrywane tą metodą. Mam tu oczywiście na myśli filmy pełnometrażowe, takie z aktorami, fabułą, efektami specjalnymi itd. Oczywiście pierwsi youtuberzy nagrywający w tej technologii już się pojawili i jak można się było spodziewać, jak na razie nie każde z urządzeń jest w pełni obsługiwane. Cóż pierwsze koty za płoty, bo i jeszcze jakość podczas oglądania takich nagrań spada, i niewiele jest kamer umożliwiających taki zapis, ...no i oczywiście do tanich nie należą, ale jakby na to nie spojrzeć pierwsze kroki już są. Tylko czekać, aż zaczną się pojawiać nagrania coraz bardziej zbliżone do gier w swojej formie, gdzie widz będzie mógł w czasie oglądania przechadzać się po filmie.

Zastanawia mnie też jak będzie wyglądać logo dla filmów nagrywanych w tej technologii, bo jak na razie jedynie kanał promujący tę technologię na YouTube nawiązuje w swoim logo do tego, że nagrywa filmy w technologii 360 stopni.

Ja przygotowałem kilka propozycji na tego rodzaju logo. Jak sądzicie, które z nich będzie najbliższą tej, która ostatecznie się pojawi?

 

Wersja 1

Propozycja logo dla YouTube 360 stopni (wersja 1)

Wersja 2

Propozycja logo dla YouTube 360 stopni (wersja 2)

 

Wersja 3

Propozycja logo dla YouTube 360 stopni (wersja 3)

 

poniedziałek, 02 marca 2015

Samsung S6 Edge

 

Samsung S6 Edge - to telefon o którym głośno było już od dłuższego czasu. Internet pełen jest najróżniejszych domysłów jak to on będzie wyglądać. Teraz już nie trzeba się domyślać, bo wystarczy tylko zobaczyć, poniższe wideo na którym to jest zaprezentowany telefon Samsung S6 Edge. W którym możemy zobaczyć, że jednak ekran tego telefonu jest zakrzywiony. Choć z tego co można przeczytać, to nie zakrzywiony ekran w tym telefonie ma być największym przebojem, ale jego oprogramowanie. Okaże się jak pierwsi użytkownicy przetestują go w swoich rękach. ...bo przecież dla każdego telefonu największym sprawdzianem, jest użytkownik.

 

 

 

czwartek, 22 stycznia 2015

Nie wiem, czy prawidłowo to określenie zapisałem w tytule, ale miałem właśnie ostatnimi czasy być po raz chyba pierwszy w życiu (pewnie nie ostatni) obrzucony obelgami. Z jakiego powodu? ..hmm czy to tak na prawdę ma znaczenie? OK może i ma, zatem powiem, otóż wdałem się w dyskusję, z osobami będącymi zwolennikami kościoła i starałem się im wyjaśnić, że to jest absolutnie bezsensownym chronić instytucję, która samym swym istnieniem przeczy wszelkim swoim ideałom. ...no cóż przekonać ich z pewnością nie przekonałem, co najwyżej mieli okazję się ponabijać, i zwyzywać mnie równo. Choć po prawdzie miałem nadzieję, że będę mógł sobie z nimi podyskutować, bo przecież to magistrowie, filolodzy, nauczyciele, ...no wykształceni ludzie, a wyszło jak wyszło. Szkoda tyle mogę powiedzieć. Oni nawet nie zwrócili uwagi na to, że co chwilę mnie obrażali, albo dosłownie, albo insynuując jakieś przywary (dla mnie ironia jest dość jasnym przekazem)... ba usłyszałem na koniec, że niby gdzie oni mnie urazili i, że mam nie grozić im (bo w końcu się zdenerwowałem i napisałem, że przy kolejnym razie gdy będą mnie obrażać, mogą ponieść konsekwencje). Normalnie potraktowali mnie jak któregoś ze swoich uczniów...

Przyznam, że jakiś czas do siebie dochodziłem po tym, bo niby nic to wielkiego, ot pierdoła na facebooku kilka komentarzy i takie tam gadanie, ale jednak... To nie spływa po mnie ot tak, jak się okazuje. Ale dopiero jakiś czas później się o tym zorientowałem, że jednak mnie to ruszyło, że chodziło po głowie i męczyło. Trudno było, ba nadal jest mi zrozumieć, że tak wyedukowane umysły nie potrafią przyjąć, że wierzymy w jedno, a kościół (zwłaszcza obecnie) bardziej prezentuje sobą instytucję i jest czymś całkiem innym.... że ot po prostu moim zdaniem wiary nie powinno się łączyć z jakimiś tam instytucjami. Jestem przekonany, że do tego, aby wierzyć nie potrzebujemy ani księży, ani kościołów ...jeśli już coś miałbym uznać za ewentualnie potrzebne, to przekazanie podstawowych informacji na ten temat, ale to przecież i tak w większości przypadków robią rodzice zanim jeszcze zdążymy dorosnąć do tego, aby móc cokolwiek przeczytać.

Co ciekawe, przez całą tę historię zdałem sobie sprawę z tego, jak wielu fanatyków mamy u nas w kraju. Ktoś mógłby powiedzieć, że słowo "fanatycy" jest zbyt wygórowanym, dosadnym ale jak inaczej nazwać takich ludzi? Oni nie są zainteresowani rozmową, dyskusją, oni po prostu wiedzą i nie da się im w żaden sposób przetłumaczyć, że mogą być w błędzie... dlatego uważam, że to jest odpowiednie słowo. Przecież taki fanatyk nie musi od razu się wysadzać w powietrze, albo podpalać, czy robić bomby... są i tacy, którzy po prostu będą na oślep iść za jakimś liderem. No ale to przecież żadne odkrycie. Po prostu chyba dopiero teraz do mnie to dotarło.

Przykro mi że tacy ludzie w ogóle są, bo w pewien sposób przyczyniają się do zła jakie się dzieje... no ale to już na dłuższą dysputę. Teraz natomiast jest już późno i ot niby tylko chciałem zapisać to w "pamiętniku" ...a znów mi wyszedł słowotok :)

 

p.s.

Pozdrawiam tych którzy mnie kiedyś czytali, i mają ochotę nadal to robić ...chyba jednak wrócę do pisania takiego, jak na początku tego bloga (a było to daaawno bo już 10 lat temu:) ...mówiąc krótko, będzie więcej historyjek i przemyśleń, tak jak kiedyś :)

sobota, 06 grudnia 2014

 

Dzienne hekatomby informacji
Dezintegrują indywidualności
...oto niemy krzyk ludzkości
podawany w pełni kwadrofonii
z trójwymiarową przystawką...

05.12

 

fragment wiersza 

środa, 27 sierpnia 2014

Nagranie to pojawiło się w sieci niedawno i moim zdaniem jest jednym z najbardziej zwariowanych filmów w sieci jakie można znaleźć. Otóż na nagraniu, jak w tytule - 9 letnia dziewczynka strzela z Uzi i przy tym postrzeliła swojego instruktora... w głowę. Instruktor zmarł w szpitalu. ...i choć przyznam, że zabrzmi to może i mało odpowiednio w takiej sytuacji, ale moim zdaniem ten instruktor był postrzelony już wcześniej.

Jak tak można? Gdzie on miał głowę? Tak małemu dziecku dawać broń? ...i do tego jeszcze taką?!

Tutaj jest film z kanału Fox 10 Phoenix :

 

 

czwartek, 24 lipca 2014

Polecam każdemu, kto tylko może odpocząć jeśli tylko ma taką możliwość. W końcu jest lato...

Miłego odpoczynku :)

poniedziałek, 23 czerwca 2014

Zacznę od tego, że muszę sprostować poprzedni wpis - Reklamy na blox, bo jak się okazuje - moje testy niewiele dały. No ale po wysłaniu maila do redakcji Blox.pl problem został rozwiązany.

Ostatnio natomiast doświadczam dość spore problemy z dodawaniem nowych wpisów. Co chwila pojawia mi się okno z napisem - Błąd serwera. Dziś dopiero po godzinie udało mi się dodać wcześniej przygotowany wpis. ...hm najważniejsze, że zadziałało, ale faktycznie serwisowi blox.pl, chyba przydadzą się w końcu nowe serwery, albo jakieś usprawnienia w tej kwestii. 

czwartek, 29 maja 2014

Blox logo (reklamy na blox, jak sobie z nimi poradzić)

 

Reklamy wyświetlające się na blogach na blox, irytują wielu bloxerów, ale można ich uniknąć jak podaje Blox, dodając wpisy przynajmniej raz w miesiącu. Czy aby na pewno? Otóż okazuje się, że wcale nie koniecznie. 

Miałem swego czasu taką sytuację, że w kilka dni po dodaniu ostatniego wpisu zaczęły pojawiać się na moim blogu reklamy. Pomyślałem sobie:

...i znów reklamy, czyżby jednak kod testowania blogów i ich ostatnich wpisów nie odczytywał prawidłowo ostatnich wpisów.

Postanowiłem zatem przebadać sprawę i jak się okazało miałem rację.

Przetestowałem i okazuje się, że jeśli dodam wpis, ale z innej kategorii niż tak, która jest ustawiona do wyświetlania przy otwarciu bloga, to taki wpis nie zostanie odebrany jako ostatni. Mówiąc innymi słowy, jeśli chcemy uniknąć wyświetlania reklam na blogach na blox, to blog powinien otwierać się na "Wszystkie" zamiast na wybranej kategorii, albo też w tej wybranej kategorii dodawać wpisy minimum raz w miesiącu (choć tego jeszcze nie przetestowałem, więc gwarancji nie daję).

 

niedziela, 25 maja 2014

Ostatnio cały czas patrzę w ekran, choć niestety nie polega to na oglądaniu filmów. Praca zawładnęła moim czasem. Bardzo mnie to jednak cieszy, bo robię to co lubię... niech tylko zacznie przynosić pieniądze i będzie ok :)

piątek, 25 kwietnia 2014

Mirosoft i Nokia od dziś stanowią jedną firmę, doszło do zakupy Nokia przez Microsoft

Dziś prezes Microsoftu Satya Nadella poinformował, że doszło do zakupu firmy Nokia przez koncern Microsoft:
"Today we welcome the Nokia Devices and Services business to our family. The mobile capabilities and assets they bring will advance our transformation"
("Dziś witamy w naszej rodzinie urządzenia i usługi biznesowe firmy Nokia. Rozwiązania mobilne i aktywa jakie ze sobą wniosą usprawnią naszą transformację." - tłumaczenie na szybko)

Podobnymi słowami w otwartym liście ogłosił tę transakcję poprzedni prezes firmy Nokia Stephen Elop (obecnie vice prezes firmy Microsoft). Cała transakcja opiewa na kwotę 7,2 tryliona dolarów. Nic zatem dziwnego, że końcowymi słowami w tym liście były:
"... From today onwards, the possibilities are endless. As now, we’re one."
("Od dzisiaj możliwości są nieograniczone. Od teraz jesteśmy jednym")

Co ciekawe, wcześniejsze spekulacje na temat tej transakcji zapowiadały zmianę nazwy telefonów Nokia na inną i po dzisiejszej już potwierdzonej transakcji takowej zmiany można się spodziewać. Najprawdopodobniej telefony Nokia teraz będą określane mianem Microsoft Mobile.

Poniżej zdjęcie prezesów z zasobów Microsoft.

Prezes Microsoftu Satya Nadella (z lewej) i viceprezes Microsoftu (były prezes Nokia) Stephen Elop (z prawej)

Ciekaw jestem jaki będzie efekt tej fuzji, czy telefony Microsoft Mobile, będą lepsze od byłej Nokia? ...czas pokaże.

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8
Tagi


Internetowa Telewizja

AUTOR
Mariusz ŁokietekLindeczek na Youtube
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...