Kategorie: Wszystkie | Bajki | Ciekawe | Gry | Myśli | Obrazy | Pamiętnik | Poezje | Porady
RSS
piątek, 02 października 2015

Od jakiegoś czasu, a dokładniej mówiąc od kiedy zacząłem częściej robić zdjęcia (nie tylko telefonem :]), marzyło mi się zrobić zdjęcie księżyca. Takie konkretne,  żeby ów "łysy" jakoś się na tych zdjęciach prezentował i w końcu ...mam! Udało mi się! Zrobiłem je i to wcale nie jakimś super aparatem, bo w sumie ten aparat z którego korzystam to raczej należy do tych przeciętnych - Canon Power Shot SX150. Co prawda jest dość powolny i przy korzystaniu z przybliżeń, lub zdjęć nocnych zżera baterie w tempie mega szybkim, jednak zdjęcia robi całkiem dobre i jak na aparat kompaktowy w takiej cenie zoom ...generalnie optyka jest w nim wyśmienita. Tłumienie wstrząsów też się sprawdza i jak na aparat, który ktoś chciałby zabrać na wakacje sprawdzi się idealnie. Zresztą, sami możecie zobaczyć, bo wiele zdjęć jakie możecie znaleźć na moich blogach jest nim właśnie zrobiona (oprócz tych sprzed 3 lat, wówczas miałem znacznie słabszy aparat). Ważne jest jednak to, że w tym aparacie można sporo ustawić "ręcznie" a później już tylko pozostawić "automatyce" dobranie ostrości. Czasem co prawda owo dobieranie ostrości przy własnych ustawieniach zajmuje trochę czasu, ale ...daje radę :)
Oto jedno z tych zdjęć jakie wówczas zrobiłem:

Księżyc w pełni (tuż przed zaćmieniem z 28.09.2015) autor: Mariusz Łokietek [aparat - Canon Power Shot SX150]

Więcej zdjęć z owej sesji jaką zrobiłem naszemu satelicie możecie zobaczyć na blogu kfk.blox.pl we wpisie "Zaćmienie Księżyca (zdjęcia)" i biorąc pod uwagę fakt, że zdjęcia te zrobiłem kompaktem ...jestem z nich dumny, bez względu na to co ktoś chciałby mi powiedzieć.

Pamiętajcie - warto marzyć, trzeba marzyć i cierpliwie trwać w dążeniu do spełnienia swoich celów i marzeń. Ja nadal dążę do spełnienia wielu innych marzeń, ale jedno już osiągnąłem i możecie mi wierzyć - warto. 

Tagi


Internetowa Telewizja

AUTOR
Mariusz ŁokietekLindeczek na Youtube
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...