Kategorie: Wszystkie | Bajki | Ciekawe | Gry | Myśli | Obrazy | Pamiętnik | Poezje | Porady
RSS
wtorek, 17 marca 2015

Od zeszłego tygodnia (12 marca 2015 r.) popularny serwis YouTube rozpoczął wspieranie nagrań wideo 360 stopni, czyli z możliwością oglądania wszystkiego dookoła kamery w czasie rzeczywistym. Jak na razie niewiele przeglądarek obsługuje ten format i dlatego nagrania można oglądać w Google Chrome albo w aplikacji Youtube na smartfonach (android).

Różnica jest znaczna, bo nagranie które powinno wyglądać następująco (na Chrome):

Prawidłowy obraz nagrania 360 stopni na Youtube (chrome)

...będzie się prezentować dość śmiesznie, trochę jakby zbyt szerokie zdjęcie panoramiczne (Firefox):

Błędny obraz nagrania 360 stopni na Youtube (Firefox)

Serwis zapewnia, że wkrótce będzie można oglądać takie nagrania również w innych przeglądarkach.

Poniżej przykładowe nagrania wideo w technologii 360 stopni z serwisu Youtube
(należy oglądać w przeglądarce Google Chrome).

Hamar Pier 360 - Port widok 360 stopni

 

 Wingsuit 360 - Skok spadochronowy z widokiem 360 stopni

 

 

 RedBull F1 360 - przejażdżka Formułą 1 z widokiem 360 stopni

 

Vikersund Ski-Flying 360° - skoki narciarskie z widokiem 360 stopni 

Przyznać trzeba, że jest to całkiem interesujące rozwiązanie i tylko czekać, aż zaczną pojawiać się filmy nagrywane tą metodą. Mam tu oczywiście na myśli filmy pełnometrażowe, takie z aktorami, fabułą, efektami specjalnymi itd. Oczywiście pierwsi youtuberzy nagrywający w tej technologii już się pojawili i jak można się było spodziewać, jak na razie nie każde z urządzeń jest w pełni obsługiwane. Cóż pierwsze koty za płoty, bo i jeszcze jakość podczas oglądania takich nagrań spada, i niewiele jest kamer umożliwiających taki zapis, ...no i oczywiście do tanich nie należą, ale jakby na to nie spojrzeć pierwsze kroki już są. Tylko czekać, aż zaczną się pojawiać nagrania coraz bardziej zbliżone do gier w swojej formie, gdzie widz będzie mógł w czasie oglądania przechadzać się po filmie.

Zastanawia mnie też jak będzie wyglądać logo dla filmów nagrywanych w tej technologii, bo jak na razie jedynie kanał promujący tę technologię na YouTube nawiązuje w swoim logo do tego, że nagrywa filmy w technologii 360 stopni.

Ja przygotowałem kilka propozycji na tego rodzaju logo. Jak sądzicie, które z nich będzie najbliższą tej, która ostatecznie się pojawi?

 

Wersja 1

Propozycja logo dla YouTube 360 stopni (wersja 1)

Wersja 2

Propozycja logo dla YouTube 360 stopni (wersja 2)

 

Wersja 3

Propozycja logo dla YouTube 360 stopni (wersja 3)

 

poniedziałek, 02 marca 2015

Samsung S6 Edge

 

Samsung S6 Edge - to telefon o którym głośno było już od dłuższego czasu. Internet pełen jest najróżniejszych domysłów jak to on będzie wyglądać. Teraz już nie trzeba się domyślać, bo wystarczy tylko zobaczyć, poniższe wideo na którym to jest zaprezentowany telefon Samsung S6 Edge. W którym możemy zobaczyć, że jednak ekran tego telefonu jest zakrzywiony. Choć z tego co można przeczytać, to nie zakrzywiony ekran w tym telefonie ma być największym przebojem, ale jego oprogramowanie. Okaże się jak pierwsi użytkownicy przetestują go w swoich rękach. ...bo przecież dla każdego telefonu największym sprawdzianem, jest użytkownik.

 

 

 

Tagi


Internetowa Telewizja

AUTOR
Mariusz ŁokietekLindeczek na Youtube
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...