Kategorie: Wszystkie | Bajki | Ciekawe | Gry | Myśli | Obrazy | Pamiętnik | Poezje | Porady
RSS
środa, 18 grudnia 2013

FACEBOOKPortale społecznościowe takie jak Facebook, NK, czy inne często informują swoich użytkowników o tym, że ktoś z ich znajomych obchodzi urodziny, czy też imieniny. Co z tym zrobić? Składać życzenia, czy też to ignorować? Oczywiście pomijam tutaj fakt, że najlepiej składać życzenia osobiście, bez względu czy to urodzinowe, czy gratulacyjne.

Sam nad tym kiedyś się zastanawiałem, bo przecież to trochę śmieszne mi się wydawało składać życzenia komuś kogo na ten przykład nie widziałem kilka lat. Jednak prawda jest taka, że nawet kiedy na ulicy przyjdzie nam spotkać kogoś kompletnie obcego i dowiemy się, że ma ona/on urodziny to co robimy? Oczywiście, że składamy życzenia. Co więcej nam samym jest milej z tego powodu. Sami też lubimy przecież kiedy ktoś składa nam życzenia. Większość ludzi lubi otrzymywać dobre życzenia. Ok pomijam masochistów, czy ludzi wyniosłych, którzy nos mają wyżej niż czoło i takim to w ogóle mało co wypada powiedzieć. 
Oczywiście, po zostaje kwestia tego, że ktoś może nam zarzucić, że składamy tak życzenia tylko dlatego, że przypomniał nam o tym właśnie ten portal społecznościowy. No i co z tego? Czym różni się to od zapisania daty w kalendarzu wiszącym na ścianie? 

Co zatem robić? Składać życzenia na Facebooku, czy nie?

Po pierwsze nie korzystać z aplikacji urodzinowych takich jak Kalendarz, Birthdays, ...czy inne. Pamiętajcie, że używając takich aplikacji sami udostępniacie swoje dane właścicielowi tej aplikacji... mało tego pozwalacie, aby owa aplikacja wysyłała zaproszenia w Twoim imieniu do twoich znajomych bez twojej wiedzy. ...a przecież większość z portali społecznościowych, czyli Facebook, NK itd i tak ma wbudowane przypominacze o takich wydarzeniach jak urodziny twoich znajomych.

Po drugie składać życzenia, bo z pewnością ktoś może odebrać to mile. Oczywiście trzeba też robić to z głową, bo może być tak, że twój znajomy mógł podać inną datę urodzin niż prawdziwa (często spotykane podczas rejestracji na takich portalach) ...i może być trochę głupio, jeśli złożymy jej/jemu życzenia w innym terminie. Jednak tak po prawdzie, to przecież cóż to za różnica. Przecież to chyba żadna szkoda złożyć komuś życzenia nawet ot tak bez okazji...

....zatem WSZYSTKIM CZYTELNIKOM ŻYCZĘ WSZYSTKIEGO DOBREGO :D

Facebook idealne miejsce, żeby złożyć życzenia urodzinowe?

...eh te reklamy na blox.pl 

Już jestem w stanie przełknąć te nad blogiem, ale te wyskakujące są wyjątkowo irytujące. Czas najwyższy pomyśleć, co z tym zrobić...

Tagi


Internetowa Telewizja

AUTOR
Mariusz ŁokietekLindeczek na Youtube
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...