Blog > Komentarze do wpisu

KFK w konkursie Blog Roku 2015

Całkiem niedawno zgłosiłem jeden z moich blogów, a dokładniej KFK - kilka słów do kawy do konkursu Blog Roku 2015. ...i cóż w związku z tym?

Bloguję już od wielu, wielu lat. ...ba na blox.pl jestem obecny wręcz od początków jego istnienia i faktycznie wiele razy bywało już tak, że zastanawiałem się, czy nadal na tej platformie blogowej pozostać, czy przenieść się na inną. Cóż wybrałem trochę inne rozwiązanie i dziś moje blogi można zobaczyć na wielu platformach. Tak więc w sumie to zgłoszenie akurat tego blogu jest swego rodzaju symboliczne, i jak już napisałem w komentarzu do któregoś z postów Blox.pl na facebooku, że nie liczę na wygraną, choć oczywiście mam taką skrytą nadzieję, że może zostanę również dostrzeżony. Dlaczego nie liczę na wygraną? ...hm otóż z jednej prostej przyczyny. Często rzeczy o których piszę nie przypadają do gustu tym, albo tamtym. Staram się być możliwie jak najbardziej obiektywny w opisywaniu świata, który widzę. Co wcale nie jest tak proste, bo wymaga często bardzo wielu przemyśleń. Każdy temat który poruszam muszę możliwie najdokładniej jak jest to możliwym sprawdzić, czasem przedyskutować z kim tylko się da. Czasem wymaga to pisania listów z zapytaniami o pozwolenie na publikację. Mówiąc innymi słowy wymaga to całkiem sporo trudu i pracy. Początkowo frustrujące było kiedy po dodaniu jakiegoś wpisu i "pochwaleniu" się takowym na facebooku widziałem, jak spośród moich ponad 400 znajomych facebookowych zaledwie wąsie grono to doceniało klikając ów magiczny like. Dopiero z czasem zrozumiałem, że to akurat jest mniej istotne. Te lajki itp Tak na prawdę nie wiele one znaczą. Pomogło mi w tym opracowanie "wysuwanego like boxa" do blogów. Tego wysuwanego Facebooka na stronach, który dziś możecie zobaczyć na prawie każdej stronie. Wystarczy spojrzeć jak niewiele komentarzy pojawiło się od czasu kiedy opracowałem ten trick na strony i porównać to z ilością stron które zastosowały tenże skrypt. 

Od tamtego czasu piszę tak na prawdę dla siebie i dla tych, którzy lubią czytać moje stronki, felietony i wpisy. ...a czytelników moich blogów jest bardzo spora rzesza. Łącznie wszystkie moje blogi są co miesiąc otwierane ponad 120 000 razy przez ponad 70 000 użytkowników z całego świata. I liczba ta rośnie z roku na rok. Mogę zatem czuć się dumny, że coś co stworzyłem, tworzę nie zniknęło w otchłaniach sieci, nie jest aktywne tylko dla wąskiej grupy internautów. Oczywiście jak każdy tak trochę po cichu marzę o tym, aby być dostrzeżonym, żeby być docenionym za cały ten trud i pracę włożoną w to blogowanie.
...no ale, to zależne już od głosujących i od Jury.  

 

poniedziałek, 22 lutego 2016, lindeczek


Share on Tumblr

Polecane wpisyInternetowa Telewizja

AUTOR
Mariusz ŁokietekLindeczek na Youtube
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...