Blog > Komentarze do wpisu

Rasizm ma wiele obliczy

Będąc obecnie w Kanadzie mam okazję zaobserwować kilka ciekawostek. Jak na ten przykład fakt, że rasizm ma bardzo wiele obliczy. Niedawno się zorientowałem, że pewien czarnoskóry mieszkający w sąsiedztwie jest - rasistą. Jego zdaniem to biali, są tymi "gorszymi" ...co ciekawe, pewna znajoma mi sąsiadka (również afroamerykanka) określiła tego osobnika dość konkretnie - "He is a prick" ...i zgadzam się z nią absolutnie, że określenie PRICK jest wyśmienite dla każdego kto uważa się za lepszego od innych, bo albo mają inny kolor skóry, albo wierzą w inne bóstwo, albo mają mniej pieniędzy, lub gorszą pracę. Każdy z taki delikwent to - BUC
Przyznam, że zszokowało mnie to, bo jak dotychczas odnosiłem wrażenie, że Kanada jest jednym z niewielu krajów pozbawionych tego rodzaju uprzedzeń, ale od chwili "owego" spostrzeżenia, zacząłem się uważniej przyglądać zachowaniu ludzi i faktycznie - ten problem jest tu obecny. Całym szczęściem, nie jest jakoś ostro nasilony, ale sam fakt, że jest - już stanowi moim zdaniem problem.
...eh czas idzie do przodu, jesteśmy coraz bardziej wyedukowani, używamy bardziej wymyślnej technologii, ale mimo wszystko nadal świat pełen jest głupich, zakompleksionych i ze średniowiecznymi poglądami ludzi.

To jest przykre stwierdzenie, ale ...cóż tak właśnie jest.

sobota, 23 stycznia 2016, lindeczek


Share on Tumblr

Polecane wpisyInternetowa Telewizja

AUTOR
Mariusz ŁokietekLindeczek na Youtube
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...