Blog > Komentarze do wpisu

Microsoft zakupił Nokia

Mirosoft i Nokia od dziś stanowią jedną firmę, doszło do zakupy Nokia przez Microsoft

Dziś prezes Microsoftu Satya Nadella poinformował, że doszło do zakupu firmy Nokia przez koncern Microsoft:
"Today we welcome the Nokia Devices and Services business to our family. The mobile capabilities and assets they bring will advance our transformation"
("Dziś witamy w naszej rodzinie urządzenia i usługi biznesowe firmy Nokia. Rozwiązania mobilne i aktywa jakie ze sobą wniosą usprawnią naszą transformację." - tłumaczenie na szybko)

Podobnymi słowami w otwartym liście ogłosił tę transakcję poprzedni prezes firmy Nokia Stephen Elop (obecnie vice prezes firmy Microsoft). Cała transakcja opiewa na kwotę 7,2 tryliona dolarów. Nic zatem dziwnego, że końcowymi słowami w tym liście były:
"... From today onwards, the possibilities are endless. As now, we’re one."
("Od dzisiaj możliwości są nieograniczone. Od teraz jesteśmy jednym")

Co ciekawe, wcześniejsze spekulacje na temat tej transakcji zapowiadały zmianę nazwy telefonów Nokia na inną i po dzisiejszej już potwierdzonej transakcji takowej zmiany można się spodziewać. Najprawdopodobniej telefony Nokia teraz będą określane mianem Microsoft Mobile.

Poniżej zdjęcie prezesów z zasobów Microsoft.

Prezes Microsoftu Satya Nadella (z lewej) i viceprezes Microsoftu (były prezes Nokia) Stephen Elop (z prawej)

Ciekaw jestem jaki będzie efekt tej fuzji, czy telefony Microsoft Mobile, będą lepsze od byłej Nokia? ...czas pokaże.

piątek, 25 kwietnia 2014, lindeczek


Share on Tumblr

Polecane wpisy

Komentarze
2014/04/25 17:28:11
nie zakupil,tylko kupil
i nie Nokia tylko Nokię
tyle komentarza
-
2014/04/27 18:30:40
@ Credit-suisse - Dziękuję za komentarz i uwagę, ale polecam używanie polskich znaków, wówczas tego rodzaju komentarze będą mieć sens.
Jednak gwoli szczegółów Nokię, możesz kupić w sklepie, natomiast Nokia jest nazwą własną firmy i podejrzewam, że odmiana nazwy firmy którą reprezentujesz swoim nickiem, również byłaby niemile widzianą. Co do słowa "zakupił" to - TUTAJ - możesz znaleźć wyjaśnienie tego słowa, które jest jak najbardziej odpowiednim w tym przypadku. Przypomnę, że w chwili kiedy publikowałem tę informację, do zakupu dopiero co doszło i generalnie cała "transakcja" jest nadal w toku (bo patrząc na Twój nick domyślam się, że zdajesz sobie sprawę, że tego rodzaju "transformacje" wymagają czasu, a sama "transakcja" jest tylko informacją o zmianach w stanie finansowo-prawnym).
Choć podejrzewam, że zgodnie z dzisiejszymi regułami języka polskiego obie formy (ta której użyłem, jak i ta którą zaproponowałeś) są poprawne.


Internetowa Telewizja

AUTOR
Mariusz ŁokietekLindeczek na Youtube
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...